Twoja opinia jest ważna! Konkurs

Zachęcamy naszych czytelników do wyrażania własnej opinii o przeczytanych książkach.

Twoje zdanie może być wskazówką dla innych. Warto? Nie warto? Zapraszamy do czytania, oceniania, dzielenia się opiniami o przeczytanych książkach. Szczególnie zależy nam na Waszym zdaniu na temat nowości, które niedawno trafiły do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jak to zrobić?

 1. Wypożycz z biblioteki szkolnej książkę zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (listy tych książek znajdziesz tutaj)
 2. Przeczytaj ją!
 3. Na adres e.zeman@vilo.org prześlij swoją ocenę książki. Podaj swoje imię i nazwisko oraz klasę, autora i tytuł przeczytanej książki, Twoją ocenę według skali:
  1/10 – Nieporozumienie
  2/10 – Bardzo zła
  3/10 – Słaba
  4/10 – Ujdzie
  5/10 – Średnia
  6/10 – Niezła
  7/10 – Dobra
  8/10 – Bardzo dobra
  9/10 – Rewelacyjna
  10/10 – Arcydzieło*
 4. Do oceny dołącz swoją opinię o książce. Napisz dlaczego warto (lub nie warto) ją przeczytać. Czy poleciłbyś ten tytuł koleżance/koledze? Postaraj się, aby Twoja wypowiedź nie przekraczała 150 słów.
 5. Na podstawie ocen stworzymy ranking nowości. Najciekawsze opinie o książkach nagrodzimy (przewidujemy nagrody książkowe) i zamieścimy na stronie www szkoły. Na Wasze oceny i opinie czekamy do końca grudnia 2017 r.  W projekcie mogą brać udział wszyscy uczniowie VI LO w Gdyni.

Zapraszamy!

*Skala zaczerpnięta z serwisu Filmweb.

Może Ci się również spodoba