Giełda Talentów 2023

Nareszcie, pierwszy raz po pandemii, udało się reaktywować cieszącą się dużym powodzeniem i obrosłą tradycją imprezę promującą talenty naszej szkoły. Giełda Talentów 2023 odbyła się w pięknym stylu.

Wydarzenie miało miejsce jak zawsze w hali sportowej. Duże audytorium złożone ze społeczności naszego liceum, ale także gości specjalnych – byłych nauczycieli i absolwentów – z uwagą przyglądało się występom i gorąco dopingowało swoich faworytów.

Wśród uczestników mieliśmy np. artystów plastyków, wokalistów, zespoły muzyczne, a nawet adepta wschodnich sztuk walki. Recytacji i tańca nie zabrakło również.

Zmagania artystyczne oceniało jury w składzie: Aleksy Perski – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, Halina Dobrowolska, Mariola Kallas, Krystyna Rutyńska – byłe nauczycielki języka polskiego, pomysłodawczyni i wieloletnie opiekunki Giełdy Talentów, Łukasz Mandzielewski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Mikołaj Mizak – absolwent VI LO.

Organizacji przedsięwzięcia podjęły się połączone siły uczniów klas II b i II c pod kierunkiem nauczycieli zespołu humanistycznego oraz wychowania fizycznego. Uczniowie zadbali o sprawny przebieg giełdy w przyjaznej atmosferze. Galę z pełną kulturą i klasą poprowadzili Oliwia Majewska i Jakub Krywald.

 

A oto wyniki:

Jury podzieliło występy na 6 kategorii i przyznało następujące miejsca:

Plastyka

Wyróżnienie – Agata Miksza

Taniec

I miejsce – Wiktor Cysewski & Oliwia Ziętkowska

II miejsce – Julia Leszczyńska

Wyróżnienie – Mikołaj Kurkowski

Recytacja

Wyróżnienie za wrażliwość poetycką – Klara Kujawczyk oraz Maja Waszkiewicz

Śpiew

I miejsce – Natalia Czuba

II miejsce – Gabi Borys

III miejsce – Inna Hvozdetska

Gra na instrumentach

I miejsce ex aequo – Kajetan Grabowski oraz Jonatan Białk

Zespoły

Wyróżnienie specjalne za wysoki poziom wokalny i instrumentalny – zespół „69 Altar Boys” (Paweł Dudiak, Przemysław Drzymalski, Piotr Gajewski, Piotr Przybek, Leonard Jurewicz)

Możesz również polubić…