Klasa 1D w Teatrze Szekspirowskim

Klasa 1D 27.04.2022r. miała okazję uczestniczyć w zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Teatr ten jest nowy, bardzo oryginalny i niepowtarzalny pod względem budowy. Przywitała nas niezwykle miła obsługa, sympatyczny i bardzo ciekawie opowiadający przewodnik. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawostek na temat Teatru Szekspirowskiego. Czujemy się zachęceni do uczestnictwa w spektaklach podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Mieliśmy też okazję zobaczyć nawo otwartą bibliotekę profesora Jerzego Limona. Wyjście wywarło na nas bardzo pozytywne emocje i wzbogaciło nas o wiele nowych doświadczeń.

Poniżej nasze komentarze:

„Byłam pozytywnie zaskoczona architekturą budynku – bardzo nowoczesny, lecz zostały zachowane niektóre elementy historyczne oraz wiele symboliki, która nawiązywała do teatru elżbietańskiego”

„Największe wrażenie zrobił na mnie ruchomy dach, który jest otwierany podczas niektórych występów i koncertów. Niesamowita była też scena, która może się zmieniać w zależności od potrzeb scenarzysty.”

„Teatr jest bardzo ładny. Największe wrażenie zrobiła na mnie główna sala i scena. Przewodnik był bardzo miły i ciekawie opowiadał. Było nawet trochę śmiesznie. Dobrze i miło spędzony czas.”

„Uważam, że nasza wycieczka miło mnie zaskoczyła. Myślałam, że będzie nudno i nic mnie nie zainteresuje. Było jednak odwrotnie. Ciekawa, otwarta rozmowa z przewodnikiem dodawała uroku naszej wycieczce. Historia Teatru Szekspirowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Była to jedna z lepszych wycieczek, na której byłam.”

„Teatr Szekspirowski w Gdańsku jest bardzo interesującym miejscem. Skupia wiele ciekawych historii oraz nawiązuje do dawnych czasów. Pomimo faktu, że jest to całkiem nowy budynek – bardzo przypomina i oddaje charakter historycznego teatru.”

Wpis przygotowany przez uczniów klasy 1d

Możesz również polubić…