Uczennice naszego Liceum Mistrzyniami Polski w Unihokeju

Mistrzowskie tytuły wywalczyły nasze dziewczyny w barwach INTERPLASIC Olimpia Osowa Gdańsk w dwóch kategoriach wiekowych. Finał Mistrzostw w kategorii juniorek starszych odbył się w dniach 8-9 maja 2021 w Zielonce pod Warszawą. Zespół prowadzony przez Annę Raczkowską Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk w meczu o złoto pokonał 6:3 SUS Travel Jedynkę Trzebiatów . Na uwagę zasługuje fakt, że aż siedem zawodniczek „złotej drużyny” to uczennice naszego Liceum: Alicja Zielonka (IIe po gim.), Jagoda Budzisz (IIa po gim.), Martyna Grądzka(Id), Zuzanna Kiełbicka (IIe), Amelia Rogacka (IIa), Maja Słonina (IIa), Katarzyna Słonina (IIa)

MVP turnieju: Katarzyna Słonina.

Dwa tygodnie później 22-23 maja w Gdańsku rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski w unihokeju juniorek młodszych. Bezapelacyjnie z kompletem zwycięstw i ogromną przewagą wygrał zespół Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk. Pięć zwycięstw, 48 bramek strzelonych, 4 stracone to bilans najlepszej drużyny w Polsce prowadzonej przez Jakuba Ambrosiewicza. W mistrzowskim składzie zagrało pięć uczennic VI LO: Martyna Grądzka(Id), Zuzanna Kiełbicka (IIe), Amelia Rogacka (IIa), Maja Słonina (IIa), Katarzyna Słonina (IIa). Zawodniczki wyróżnione w All Stars MP to: Zuzanna Kiełbicka, Martyna Grądzka. Najlepsza zawodniczka punktacji kanadyjskiej: Katarzyna Słonina – 18 pkt (7 goli i 11 asyst).

MVP turnieju: Katarzyna Słonina.

Gratulujemy trenerom i drużynom.

Możesz również polubić…