Dla rodziców i uczniów

Informacja o rozpoczęciu naboru do programu FreD goes net, który organizuje Dział Profilaktyki OPiTU.

FRED GOES NET jest programem wczesnej interwencji profilaktycznej w związku  z używaniem substancji psychoaktywnych przez młode osoby. Program jest rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

FRED GOES NET to działanie krótkoterminowe i adekwatne, składa się na nie rozmowa kwalifikacyjna oraz 8-godzinny cykl zajęć grupowych. Uczestnik ma możliwość spojrzenia na problematykę używania narkotyków i alkoholu z innej niż jego dotychczasowa perspektywy.

Program jest kierowany do młodych osób w wieku od 13-19 roku życia, które eksperymentują z narkotykami, dopalaczami, lekami czy alkoholem, jak również do młodzieży wobec której istnieje podejrzenie, że eksperymentuje z tymi substancjami.

Kandydaci do programu mogą być kierowani z różnych instytucji (szkoła, sąd, prokuratura, policja czy straż miejska, itp.) i przez osoby prywatne (rodzice, opiekunowie prawni). Do programu można zgłosić się także samemu. W zależności od sytuacji młodej osoby skierowanie może mieć charakter dobrowolny lub opierać się na oficjalnym nakazie.

Przewidywany termin rozpoczęcia warsztatów to początek kwietnia.

W celu zapisania się do programu prosimy dzwonić do Działu Profilaktyki OPiTU, tel: 537 137217.

Możesz również polubić…