Uczniowie VILO z zaangażowaniem rywalizują w Konkursach i Olimpiadach Przyrodniczych

12 stycznia w etapie rejonowym XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie naszą szkołę reprezentowali Magdalena Engler z klasy IIIe i Radosław Gryczewski z klasy IIf. Tematem wiodącym olimpiady były tym razem warzywa i owoce.

W niełatwych zmaganiach z wiedzą gastronomiczną bardzo dobrze poradził sobie Radek, który zajął 10 miejsce  i jako pierwszy został poproszony o odbiór nagrody J. W przyszłym roku głównym tematem  Olimpiady będą przetwory mleczne. Zachęcam do udziału.

Nasze uczennice  Julia Osińska i Zofia Wereszko  z klasy IIf wzięły udział w etapie finałowym  III Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.  Po eliminacjach szkolnych, w których wzięło udział 275 uczniów z 33 szkół  z całej Polski , do drugiego etapu zakwalifikowano tylko 70 osób.

Gdynię  w konkursie, który odbył się 3 marca b.r. w na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie reprezentowały tylko dwa licea: III LO i my. Obu uczennicom gratuluję tytułu finalisty oraz życzę powodzenia i radości w dalszym zgłębianiu tajników neurobiologii i neurkognitywistyki.

 

23 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Bolszewie odbył się V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny  pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i  Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Podczas sejmiku, tradycyjnie,  przeprowadzono dwuetapowy konkurs ekologiczny. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 6 uczniów: Magdalena Pitek z kl.Ie, Stanisław Biegowski z kl. Id, Paweł Tkacz z kl. IId, oraz Mariola Jabłońska, Witold Cechosz i Radosław Gryczewski z kl.IIf. Do  finałowej dziesiątki  dotarła trójka naszych uczniów: Magda, Mariola i Radek. Najlepsze czwarte miejsce zajął Radek, który jednym punktem przegrał  w dogrywce, rywalizację z uczniem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

 

14 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w których VI LO reprezentowali Stanisław Biegowski z klasy Id oraz Mariola Jabłońska i Radosław Gryczewski z klasy IIf. Z niełatwym testem dobrze poradziła sobie cała trójka … jednak do pełni szczęścia zabrakło paru punktów. Za rok kolejne zmagania.

Wszystkim gratuluję zapału  i życzę dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników nauk przyrodniczych.

                                                                                                   Grażyna Grzymała

 

Możesz również polubić…