Młodzieżowe Spotkania z Medycyną w lutym

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną to wspólny projekt edukacyjny Zakładu Dydaktyki GUMed oraz Okręgowej Izby Lekarskiej, w którym uczestniczy Koło Medyczne naszego liceum pod opieką pani Grażyny Grzymały. Spotkania mają formę comiesięcznych wykładów adresowanych do młodych pasjonatów nauk medycznych. Prowadzone są w nieszablonowy sposób przez kadrę naukową oraz licealistów.

W tym roku do szacownego grona młodych wykładowców dołączyła kolejna uczennica VI LO: Anastazja Wojtukiewicz z wykładem pt. : „Alkohol – do czego prowadzi nadużycie? ”

We wtorek 20 lutego koło medyczne, w większości reprezentowane przez klasę 3D, odwiedziło Gdański Uniwersytet Medyczny w celu wsparcia koleżanki, która podczas konferencji wygłosiła swoją prezentację. Po jej wystąpieniu mieliśmy okazję wysłuchać wykładu pani prof. Beaty Lipskiej-Ziętkiewicz pt. „Zapisane w genach”, z którego dowiedzieliśmy się o występujących zależnościach między miejscem zamieszkania, a chorobami genetycznymi. Następnie dermatolog prof. Roman Nowicki opowiedział nam o budowie i pielęgnacji ludzkiej skóry.

Był też czas na pytania do ekspertów, które zadawali m.in. uczniowie naszej szkoły.

– Paula Nawrocka kl. III D

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…