VI LO Liderem Sportu Szkolnego

Przed kilkoma dniami mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w XXII Gali Gdyńskiego Sportu, a co najważniejsze odbierać najwyższe laury.
Już po raz 12. zdobyliśmy statuetkę LIDERA SPORTU SZKOLNEGO za rok 2019/2020.

Na sukces ten złożyły się wspólne wysiłki i udział naszych uczniów oraz nauczycieli, w potyczkach międzyszkolnych, jak i indywidualne nagrody zdobywane w zawodach pozaszkolnych, mających rangę ogólnopolską.

Przy tej okazji chcieliśmy jeszcze raz pogratulować naszym sportowcom, a w szczególności drużynom unihokeja chłopców i dziewcząt, wysokich lokat nie tylko w turniejach miejskich, ale i wojewódzkich.
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Licealiadach nasze drużyny wywalczyły pierwsze miejsca w Mistrzostwach Gdyni w Unihokeju oraz I miejsce (chłopcy) i II (dziewczyny) w Finale XX Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju.
Składy drużyn (dziewczęta): Katarzyna Słonina – kapitan, Jagoda Budzisz, Zuzanna Kiełbicka, Julia Kamerka, Kornelia Krauze, Agnieszka Topolewska, Amelia Rogacka, Alicja Zielonka
(Chłopcy): Wiktor Grudniewski – kapitan, Marcin Słonina – bramkarz, Michał Ząbkiewicz, Tymoteusz Kisielewski, Jakub Majewski, Aleksander Kwaśnica, Piotr Wiśniewski, Zbigniew Borek, Szymon Paszkiewicz

Dużym sukcesem na arenie ogólnopolskiej może pochwalić się nasz uczeń Adam Zdybel z klasy Ia, który w ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski Juniorów zdobył trzykrotnie najwyższą lokatę w pływaniu na dystansach 100, 200 i 400 m stylem dowolnym. Adam jest także autorem nowego rekordu Polski na dystansie 200 m.

Na sukces szkoły zapracowała także nasza dziewczęca drużyna koszykarska, która w Mistrzostwach w Gdyni na etapie powiatowym i wojewódzkim nie miała sobie równych. Koszykarki VI LO konsekwentnie eliminowały konkurencję, z meczu na mecz umacniając pozycję Mistrza Gdyni. Ten tryumf sprawił, że znaleźliśmy się w szóstce najlepszych drużyn szkolnych w województwie pomorskim.
Skład drużyny: Agata Szmyrka, Zuzanna Klugmann, Julia Zarema, Kaja Sadowska, Paulina Czaja, Matylda Mielewczyk, Hanna Szwonka, Kornelia Krauze, Kamila Potrykus.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z wręczenia statuetek:
https://gdyniasport.pl/pl/aktualnosci/gala-gdynskiego-sportu-2020-cz-2-sport-szkolny?fbclid=IwAR3o7pD6LaFEJEMtEtayBN955txfTvcxY3pKdDS8lK727xeLQhLMsQbFnx4

Możesz również polubić…