Festiwal Filmowy 9 Minut

Dyrekcja oraz Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, zaprasza uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego 9 Minut.

Festiwal Filmowy 9 Minut to inicjatywa uczniów i nauczycieli IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, adresowana do młodzieży interesującej się filmem jako dziełem do odbioru, dyskusji, jak i tworzenia własnych produkcji. To wydarzenie kulturalne ma na celu popularyzację idei kręcenia filmów krótkometrażowych wśród młodych ludzi, oraz poszerzenie ich wiedzy na temat przemysłu filmowego. Młodzi filmowcy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnego jury, związanego z branżą filmową. Jest to również szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród – nie tylko dla twórców najlepszego filmu, ale również dla osób odpowiedzialnych za najlepszy montaż czy zdjęcia.

W tym roku, organizatorzy przewidują trzy kategorie konkursowe: animacja, dokument, krótka fabuła obyczajowa. Czas trwania filmu nie powinien przekraczać dziewięciu minut, format nagrania jest dowolny. Wypełnione zgłoszenia (dostępne na naszej stronie internetowej, link poniżej) wraz z filmami konkursowymi należy przesyłać na adres do 31 października 2018 r.

Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, a także patronatem Filmoteki Szkolnej, Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, Centralnego Gabinetu Edukacyjnego w Łodzi, Warszawskiej Szkoły Filmowej, Kina Świat oraz Kina Luna.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://9minut.hoffmanowa.pl/.

Osoby chętne mogą zgłaszam się do p. Natalii Chalimoniuk (biblioteka szkolna)

You may also like...