Dzień dawcy szpiku 2024 w VI LO

W środę 17 kwietnia z inicjatywy Pani Grażyny Grzymały w naszej szkole odbyła się kolejna akcja Fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Pełnoletni uczniowie mieli szansę pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka i w ten prosty sposób zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku. Osoby, które już oddały krwiotwórcze komórki macierzyste bądź szpik, zapytane o to, dlaczego warto się rejestrować, podkreślają,  że dzięki temu mogą uratować życie drugiej osoby.

Dzięki świadomej decyzji 17 uczniów naszego liceum wzrosła szansa na to, że ktoś chory na białaczkę i inne nowotwory krwi dostanie szanse na nowe życie.

Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do następnych akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Grażyny Pietrzykowskiej, która od lat wspiera wszystkie nasze akcje.

W imieniu Wolontariuszy

Maja Józefowicz z kl. IIIb

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…