Wyniki zawodów centralnych XXXVI Olimpiady Filozoficznej

W dniach 5-6 kwietnia na terenie Uniwersytetu Warszawskiego zostały przeprowadzone zawody trzeciego stopnia (centralne) XXXVI Olimpiady Filozoficznej. Uczeń naszej szkoły – Antoni Czapliński z 3A – uzyskał znakomity wynik. Został laureatem pierwszego miejsca, czyli uzyskał najlepszy wynik w Polsce w tegorocznej edycji. Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Filozoficzna pozwala na rozwinięcie i sprawdzenie umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, wnioskowania i porównywania stanowisk filozoficznych oraz refleksji nad własną postawą w stosunku do odmiennych poglądów. Uczestnicy piszą dłuższy esej filozoficzny oraz w różnych formach prezentują wiedzę z zakresu filozofii.

W tegorocznym finale w Warszawie wzięło udział 153 uczestników (finalistów) z całej Polski, a 39 osób uzyskało tytuł laureata. Raz jeszcze gratulujemy uczniowi naszej szkoły i życzymy sukcesów zawodowych oraz kontynuacji pasji.

– Opiekun naukowy: Adam Jank

Zdjęcia

Możesz również polubić…