XI FESTIWAL LITERATURY I TEATRU- BETWEEN- POMIĘDZY KOSMOPOLIS 2020

W dniach 11 – 17 maja tego roku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w kolejnej edycji Festiwalu Literatury i Teatru, który od lat związany jest z krajobrazem Trójmiasta a jego głównymi organizatorami są pracownicy wydziału anglistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz fundacja przez nich założona.

Celem festiwalu jest propagowanie literatury i teatru w języku polskim i angielskim. Wydarzeniami są spektakle zapraszanych ( często niszowych ) grup teatralnych, panele dyskusyjne, wykłady, spotkania autorskie i inne wydarzenia skupione zwykle wokół jakiegoś tematu. W tym roku Festiwal miał podtytuł Kosmopolis 2020.

W związku z panującą sytuacją całość wydarzeń odbywała się w przestrzeni wirtualnej. Do udziału w wielu działaniach ( w jezyku polskim i angielskim ) została także zaproszona młodzież szkół średnich. Uczniowie naszego Liceum wraz z opiekunkami: Urszulą Soroką – język angielski oraz Jadwigą Szreter – język polski, wzięli udział w spotkaniach i obejrzeli ciekawe spektakle. Na tej podstawie powstały przygotowane przez nich w języku polskim lub angielskim: recenzje, wiersze, obrazy, utwory instrumentalne. W działaniach tych udział wzięli:

Alicja Berg – IIA
Maja Białkowska – IIA
Michał Boszke – IIA
Paulina Czaja – IIA
Marcelina Głaszcz – IIA
Julia Kędziora – IIB (opiekun – Grażyna Wardyn)
Igor Korusiewicz – IIA
Kinga Kuczwalska IEg
Anastazja Madej IBg
Patryk Miszke ICg
Julia Okoń IIE
Marta Płotka IIE
Patrick Stenman – IIA
Róża Tucka ID
Zofia Uhacz – IIA
Liliana Wójcik – IEg
Martyna Zastawna – IIA


Uczniowie zaprezentowali przy tej okazji wiele talentów. Prace lub ich fragmenty zostaną opublikowane na stronie: www.kosmopolis-between.pl. Na naszej stronie prezentujemy recenzję Mai Białkowskiej z klasy IIA ze spektaklu „Dziady. Noc pierwsza” Teatru Wierszalin.

Warto także pochwalić się talentem Marty Płotki z klasy IIE, która stworzyła wiersz w języku angielskim. Przed Wami “Lady Midday”

You may also like...