Wycieczka klasy 3E do Kuźnicy

20 kwietnia klasa 3e uczestniczyła w zajęciach terenowych w ramach programu ”Poznaj pracę biologa” pod tytułem „Tam i z powrotem do ziemi przodków czyli migracje ptaków”

Zajęcia odbyły się w Kuźnicy, gdzie mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się pracy ornitologów podczas obrączkowania ptaków. Akcja Bałtycka (program badawczy zajmujący się fenomenem migracji ptaków) działa w trzech lokalizacjach – jedną z nich jest właśnie Kuźnica na półwyspie helskim.

Dzięki cudownym Paniom prowadzącym dowiedzieliśmy się dlaczego ptaki są obrączkowane, jak wyglądają i jak dobierane są obrączki, jak poprawnie zbadać złapanego kręgowca lub też jak wpisać go do bazy. Sami mieliśmy okazję przejść się po lesie w poszukiwaniu naszych latających przyjaciół. Wyprawę zakończyliśmy sukcesem, ponieważ wyjęliśmy ze specjalnych siatek 3 ptaki, które następnie wpisaliśmy we wspomnianą wcześniej bazę danych i po zaobrączkowaniu ( przez doświadczonego wolontariusza) wypuściliśmy na wolność. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka bardzo nam się podobała i dziękujemy jeszcze raz za możliwość zobaczenia tego wszystkiego na żywo!

Karolina Stankiewicz kl. IIIe

 

Możesz również polubić…