Rankingi

Czas podsumowań 2017 roku już za nami. VI Liceum Ogólnokształcące tradycyjnie zajmuje wysokie miejsca w wielu gdyńskich, trójmiejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich rankingach. Przechodząc do szczegółów:

  1. W przygotowanym przez „Perspektywy” ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących nasze liceum zajęło: 72 miejsce w kraju i 3 w województwie pomorskim. Ponadto w podrankingu maturalnym znaleźliśmy się na 75. pozycji w kraju i 5. w województwie pomorskim, zaś w podrankingu olimpijskim na 75. miejscu w Polsce.
  2. Wysoko, bo na 3. miejscu uplasowaliśmy się w rankingu liceów ogólnokształcących Trójmiasta według edukacyjnej wartości dodanej (EWD). Nasza szkoła otrzymała łącznie 10 pkt EWD, z czego 5,7 pkt z przedmiotów humanistycznych (najlepszy wynik w Trójmieście!) i 4,3 pkt z przedmiotów ścisłych.
  3. Podczas Gali Gdyńskiego Sportu VI Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny otrzymało Statuetkę w kategorii Lider Sportu Szkolnego, dla najlepszej szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych w Gdyni.

Cieszymy się ze wszystkich naszych sukcesów. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

You may also like...