Konto biblioteczne i katalog biblioteki

Dostęp do katalogu bibliotecznego za pomocą sieci internet (z dowolnego miejsca) pod adresem https://m001678.molnet.mol.pl/

Logując się do konta bibliotecznego :

– masz możliwość rezerwowania książek przez internet

– masz możliwość samodzielnego przedłużania terminu zwrotu przez internet

Jak założyć konto?

Konto mogą założyć zarejestrowani czytelnicy biblioteki VI LO w Gdyni (wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły). Założenie konta jest możliwe po podaniu adresu e-mail do biblioteki szkolnej. W tym celu na stronie www https://m001678.molnet.mol.pl/ należy wybrać opcję “Zaloguj się” (znaczek kluczyka w prawym górnym rogu ekranu). Wybrać opcję “Załóż konto”, podać swój adres e-mail, potwierdzić autentyczność operacji (“Nie jestem robotem”) i nacisnąć przycisk “Wyślij wiadomość”. Na podany adres e-mail system wyśle wiadomość zawierającą dalsze instrukcje.

Uczniowie klas pierwszych mają założone konta, należy je aktywować klikając na link otrzymany w wiadomości e-mail, podać nowe hasło i potwierdzić autentyczność operacji. (“Ustaw nowe hasło”) Mechanizm zabezpieczający przeciwko robotom i robakom internetowym może poprosić Cię o dodatkowe potwierdzenie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Więcej informacji uzyskasz w czasie pierwszych zajęć bibliotecznych, już w najbliższych dniach.

 

Osoby, które mają trudności z założeniem konta proszone są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej w celu weryfikacji podanych danych (adres e-mail). Dopisanie lub zmiana adresu jest możliwa tylko za pośrednictwem nauczyciela bibliotekarza.

Prosimy o odbiór rezerwacji do godz. 11.35 następnego dnia roboczego (duża przerwa).

 

You may also like...