Koło Medyczne na wykładzie

W czwartek 15 lutego, Koło Medyczne naszego liceum, wraz z panią  Grzymałą udało się na Gdański Uniwersytet Medyczny. Jako studenci Pomorskiego College Medycznego mieliśmy okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu pana profesora Michała Woźniaka pt: „Słodkie złego początki – znaczenie receptorów słodkiego i gorzkiego smaku w rozwoju zakażeń bakteryjnych”.

Pan profesor jest znakomitym mówcą. W interesujący sposób opowiedział nam                   o  wpływie dwóch gatunków  gronkowców   (Staphyloccocus aureus i S.epidermidis)  zasiedlających naszą skórę  i jamę nosowo-gardłową  na organizm  człowieka oraz wykazał, jak ważne dla naszego zdrowia właściwości posiada ogólnodostępna na sklepowych półkach oliwa :).

Na koniec spotkania odbyła się degustacja oliwy, w której przeprowadzeniu dzielnie pomagały panu profesorowi nasze koleżanki : Julia, Patrycja i Natalia . Po wykładzie, gdy pozostali słuchacze, opuścili aulę mieliśmy okazję spróbować wszystkich typów oliwy jakie dla nas przygotowano oraz porozmawiać już w małym gronie z panem  profesorem                       o nurtujących nas zagadnieniach.

Bardzo dziękujemy za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

                                                                                          Weronika Szymańska kl. IIf

Może Ci się również spodoba