Jak będzie wyglądał świat za 100 lat?

Anna Witkowska i Kacper Jank z klasy II A zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „Świat za 100 lat”. Zadaniem uczestników było przedstawienie swojej wizji świata na początku XXII wieku:

Wyobraź sobie, jak Twoja okolica, cała Polska, a może nawet Świat mogą wyglądać za kolejne 100 lat. Opisz to lub narysuj, a następnie wyślij do nas! Być może, wzorem książek Stanisława Lema, to właśnie Twoja praca przedstawi rzeczywistość kolejnych pokoleń.

Jury wyróżniło Annę Witkowską za opowiadanie zatytułowane „Stop! Bo zostanie tylko nadzieja”, a Kacpra Janka za rysunek wykonany kredką „Zielona przyszłość”. Główną nagrodą w konkursie jest zamknięcie wybranych prac (w formie oryginalnej i cyfrowej) w „Kapsule Czasu” – mobilnej rzeźbie architektonicznej.

Obecnie rzeźba znajduje się w swojej lokalizacji bazowej, którą jest Aleja Warszawska na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. W przyszłym roku „Kapsuła” rozpocznie swoją wędrówkę po Polsce i będzie można zobaczyć ją m.in. w Warszawie, Giżycku, Opolu, Sandomierzu i Olsztynie. Zgodnie z założeniem organizatorów rzeźba ma być otwierana kolejno za 10, 25, 50, 75 i wreszcie 100 lat, dzięki czemu będzie można porównać wyobrażenia uczestników konkursu dotyczące odległej przyszłości ze zmieniającą się rzeczywistością.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu i zapraszamy do zapoznania się ze zwycięskimi pracami!

Opiekun: Anna Dobrowolska-Rudowicz

Kacper Jank, Zielona Przyszłość

You may also like...