I miejsce na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych

W dniach 16-18 listopada 2017 r. w Filharmonii Wejherowskiej odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka (OPMFT „Luterek”). Do tegorocznego Przeglądu, którego mottem była RODZINA, zakwalifikowanych zostało 20 grup teatralnych z całej Polski. Wśród nich znalazła się również nasza – „Szóstkowa” – grupa teatralna Myśl – Nick ze spektaklem „Wszystko o mojej matce”.

Podobnie jak podczas gdyńskiego festiwalu „R@port” przedstawienie wystawione przez uczniów VI LO zdobyło uznanie jury i zajęło I miejsce. Jurorzy docenili ponadto zespołowość gry (osobne wyróżnienie) oraz „umiejętne odnalezienie proporcji miedzy prawdą a formą sceniczną”. Jury w kuluarach chwaliło oryginalność przedstawienia, tzw. czystość sceniczną i umiejętności aktorskie. Jeden z jurorów zapraszał nas na festiwal teatrów amatorskich do Krakowa, ale raczej nie pojedziemy – matura… Zostaliśmy także zaproszeni na Sopockie Spotkania Teatralne – przegląd najciekawszych spektakli teatrów szkolnych w roku 2017. 11 grudnia wystąpiliśmy w Teatrze Atelier obok ośmiu zespołów z województwa pomorskiego.
Większość z nas kończy już edukację w liceum i szkolną przygodę teatralną – nie zawsze było łatwo, ale było warto! Zachęcamy uczniów młodszych klas – weźcie udział w zajęciach kółka teatralnego. Zaznacie wielu emocji, pewnie też satysfakcji, dowiecie się czegoś o sobie! Zajęcia prowadzi Pani Urszula Kowalska, aktorka związana z Teatrem Miejskim w Gdyni. Możecie zgłaszać się do Pani Marioli Kallas.

Myśl-Nick

Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości WCK Wejherowo

Może Ci się również spodoba