Akcja DKMS w VILO

Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do, wspieranego przez Kuratoria Oświaty w całej Polsce, projektu Fundacji DKMS: WOJEWÓDZKA # KOMÓRKOMANIA skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

W poniedziałek, 18 listopada w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej uczniowie klas trzecich mieli okazję uzyskać informacje na temat idei dawstwa szpiku kostnego i wysłuchać dwóch wzruszających historii:  Mikołaja Kamperta – rzeczywistego Dawcy szpiku oraz  Kamila Golla, który wygrał  z ostrą białaczką limfoblastyczną, dzięki przeszczepowi od dawcy niespokrewnionego.

W czwartek, 28 listopada była możliwość i zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku  podczas DNIA  DAWCY SZPIKU  w VI LO. 

Dzięki świadomej decyzji 38 uczniów naszego liceum wzrosła szansa na to, że ktoś chory na białaczkę i inne nowotwory krwi dostanie szanse na nowe życie.

Bardzo dziękuję wszystkim Potencjalnym Dawcom za godną naśladowania postawę i  Wolontariuszkom za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie akcji.

 

                                                                                                          Grażyna Grzymała

You may also like...