Debata oksfordzka z III LO o solidaryzmie społecznym

oplus_2

W środę 5. czerwca uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w debacie oksfordzkiej z zespołem reprezentującym III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu ZUS Debaty Młodych, organizowanego z okazji 90-lecia powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie debatowali o solidaryzmie społecznym i przyszłości systemu emerytalnego w Polsce. Po bardzo ciekawej, merytorycznej i wyważonej dyskusji, głosami osób oceniających, zwyciężyła drużyna III LO. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również za zaangażowanie organizatorom, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom, którzy debatowali i aktywnie uczestniczyli w tej debacie.

Ogólny temat debaty: „Solidaryzm społeczny – czy jest wciąż na niego miejsce we współczesnym społeczeństwie? Czy ubezpieczenia społeczne nadal powinny się na nim opierać?”.

Teza debaty oksfordzkiej: Główną podstawą systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce powinna być idea solidaryzmu społecznego.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klasy 2D:

  • Emilia Górecka
  • Mikołaj Kowalski
  • Adam Michalak
  • Marcelina Winiarska

Ponadto, debacie przysłuchiwało się 10 uczniów z klasy 1A, 9 z 2D i jedna osoba z 3A.

Serdecznie dziękujemy również Pani Annie Czernihowskiej-Tymoszyk, nauczycielce z III LO, za świetną organizację debaty, a także nauczycielom VI LO – Pani Marii Małkowskiej i Panu Adamowi Jankowi – za przygotowanie uczniów do debaty.

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…