Sobotnie spotkania otwarte koła medycznego VI LO

Już po raz czwarty w sobotę przed południem spotkaliśmy  się na zajęciach koła medycznego. Podczas tych spotkań  przygotowujemy się do etapu regionalnego Międzynarodowego Konkursu Brain Bee 2019, który odbędzie się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w sobotę 9 marca b.r. o godzinie 11.00,  w budynku Atheneum Gedanense Novum. Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Rektor Pomorskiej Akademii w Słupsku, Prezes Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz Dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Gdańsk.

Do testu z bardzo obszernej wiedzy neurobiologicznej przygotowują nas studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – członkowie Koła Naukowego VERNIS, którego mentorem jest Pani dr hab. Ilona Klejbor – Koordynator Regionalny Konkursu. Na nasze spotkania zapraszamy zainteresowanych uczniów z trójmiejskich szkół. Razem z nami wiedzę o mózgu zdobywają uczniowie z II LO, III LO i IX LO z Gdyni oraz z II LO  w Sopocie i V LO z Gdańska.

W tym roku szkolnym w etapie regionalnym Brain Bee nasze liceum reprezentować będą wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Magdalena Pitek z kl. IIe, Mateusz Tomkiewicz z kl. Ie i Witold Cechosz z kl. IIIf.

                                                                Gratulujemy i trzymamy kciuki

                                                             Opiekun koła medycznego Grażyna Grzymała

Możesz również polubić…