Jak założyć internetowe konto biblioteczne?

Od 1 września 2016 r. biblioteka VI LO korzysta z nowego oprogramowania do obsługi czytelników. Dzięki temu czytelnicy mają:

– dostęp do katalogu bibliotecznego za pomocą sieci internet (z dowolnego miejsca) pod adresem https://m001678.molnet.mol.pl/

– możliwość rezerwowania książek przez internet (dostęp do tej funkcji jest możliwy po zalogowaniu się)

– możliwość samodzielnego przedłużania terminu zwrotu przez internet  (dostęp do tej funkcji jest możliwy po zalogowaniu się).

Jak założyć konto?

Konto mogą założyć zarejestrowani czytelnicy biblioteki VI LO w Gdyni (wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły). Założenie konta jest możliwe po podaniu adresu e-mail do biblioteki szkolnej. W tym celu na stronie www https://m001678.molnet.mol.pl/ należy wybrać opcję “Zaloguj się” (znaczek kluczyka w prawym górnym rogu ekranu). Wybrać opcję “Załóż konto”, podać swój adres e-mail, potwierdzić autentyczność operacji (“Nie jestem robotem”)  i nacisnąć przycisk “Wyślij wiadomość”. Na podany adres e-mail system wyśle wiadomość zawierającą dalsze instrukcje.

Należy aktywować konto klikając na link otrzymany w wiadomości e-mail. podać nowe hasło i potwierdzić autentyczność operacji. (“Ustaw nowe hasło”) Mechanizm zabezpieczający przeciwko robotom i robakom internetowym może poprosić Cię o dodatkowe potwierdzenie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

 

Po zalogowaniu się na konto czytelnik ma wgląd do stanu swojego konta bibliotecznego – wypożyczeń, rezerwacji i zaległości oraz może nimi zarządzać.

Instrukcja obsługi programu znajduje się TUTAJ

Osoby, które mają trudności z założeniem konta proszone są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej w celu weryfikacji podanych danych (adres e-mail). Dopisanie lub zmiana adresu jest możliwa tylko za pośrednictwem nauczyciela bibliotekarza.

Prosimy o odbiór rezerwacji do godz. 11.35 następnego dnia roboczego.

 

You may also like...