Gdynia, moje miasto – okno na świat

27 marca w naszym liceum odbył się uroczysty finał projektu “Gdynia, moje miasto – okno na świat”.  Tegoroczna Gala Finałowa podsumowująca kolejną edycję Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Gdynia, moje miasto – okno na świat” organizowanego przez trzy gdyńskie szkolne biblioteki – VI LO, V LO oraz CKZiU nr 1 – pod patronatem wiceprezydenta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza. Koordynatorkami projektu były p. Natalia Chalimoniuk (VI LO), p. Elżbieta Komosińska (CKZiU nr 1), p. Aneta Batko (V LO) oraz p. Joanna Dąbrowska-Samaszko (V LO). Istotnym punktem uroczystości było przekazanie na ręce zwycięzców poszczególnych konkursów nagród rzeczowych oraz dyplomów. W obecności dyrektorów szkół oraz nauczycieli laureaci zaprezentowali raz jeszcze nagrodzone dokonania.

Oto lista tegorocznych zwycięzców:

GRA MIEJSKA
Konkurs odbył się w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni (28 listopada 2018 r.)

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

I miejsce – Gimnazjum nr 24
II miejsce – SP nr 26

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – VI LO (kl. I d)
II miejsce ex aequo – CKZiU nr 1 (grupa idąca z p. E. Komosińską i p. J. Jankowską) oraz III LO
III miejsce ex aequo – V LO (ZSO nr 7) – Julia Rygielska, Natalia Kosatko, Karolina Sadowa, Maja Nadolska i Partycja Hallmann oraz ZSCHiE (grupa 2 – idąca z p. D. Marjańską i p. J. Wdowiak)

KONKURS RECYTACJI I POEZJI ŚPIEWANEJ (o Gdyni i morzu)
Odbył się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 w Gdyni (30 lutego 2019 r.)

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

I. Śpiew
III miejsce – Marta Jester i Paulina Kulig – SP nr 26

II. Recytacja
I miejsce – Juliusz Stecewicz – Gim. nr 24
II miejsce – Diana Przybyłek – SP nr 51
III miejsce – Malwina Belczewska – SP 26

Szkoły ponadgimnazjalne:

I. Śpiew
I miejsce – Łukasz Papis – III LO
II miejsce – Julia Jezierska, Radosław Milewski, Łucja Lesner, Filip Młotkowski – VI LO
III miejsce – Aleksandra Hutnik + akompaniament – XLO
Wyróżnienie – Kacper Maksymiuk, Adrian Gajzler, Michał Żyłów, Miłosz Skobodziński, Marek Nagórka, Michał Kubicki, Robert Cenar – ZSCHiE

II. Recytacja
I miejsce – Barbara Midziak – III LO
II miejsce – Miłosz Berent – II LO
III miejsce – Jędrzej Piórek – III LO
Wyróżnienie – Martyna Jastrzębska – IX LO

MOWA NA CZEŚĆ GDYNI
Konkurs odbył się w V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni (6 marca 2019 r.)

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

I miejsce – Mateusz Okulski (Gimnazjum nr 16)
II miejsce – Szymon Warsocki (Gimnazjum nr 24)
III miejsce – Anna Kaczmarska (Gimnazjum nr 23)

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Sylwia Sadowska (ZSCHiE)
II miejsce – Rozalia Pijor (IXLO)
III miejsce – Mateusz Łaszczych (III LO)

WYCIECZKA PO GDYNI BEZ BARIER
Konkurs odbył się w V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni (12 marca 2019)

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Piotr Gardocki – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych
II miejsce –Zbigniew Borek – VI Liceum Ogólnokształcące
III miejsce – Adrian Rosiak – V Liceum Ogólnokształcące

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i dziękujemy wszystkim, którzy swoim udziałem w Międzyszkolnym Projekcie Edukacyjnym „Gdynia, moje miasto – okno na świat” zechcieli wyrazić swoją miłość do naszej “małej ojczyzny”. Nauczycielom zaś składamy serdeczne gratulacje, słusznie bowiem rozpiera Was duma z faktu posiadania tak utalentowanych podopiecznych.

Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach projektu „Gdynia, moje miasto – okno na świat”.

 

Autorkami zdjęć są Magda Rupnik i Miriam Grubba

Film na youtube: https://youtu.be/lz3fc89qC0w

FB projektu

You may also like...