Gala wręczenia Certyfikatów „Szkoły z Życiem” przyznawanych przez Fundację DKMS i Kuratorium Oświaty w Gdańsku

„Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.”
Tak brzmiała informacja Fundacji DKMS zachęcająca młodzież do wzięcia udziału w projekcie Pomorska # Komórkomania. Podsumowanie projektu w naszym województwie odbyło się 14 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Współorganizatorem tej edukacyjno-informacyjnej kampanii, oprócz Fundacji DKMS, było Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Podczas Gali podsumowującej kampanię, na którą zaproszono przedstawicieli 49 biorących w niej udział szkół, Wojewoda Pomorski, Dariusz Derlich, Pomorski Wicekurator Oświaty, Małgorzata Bielang oraz Koordynator ds. rekrutacji dawców – z ramienia Fundacji DKMS, Agnieszka Wróblewska wręczyli szkołom certyfikaty „Szkoły z Życiem” a zaangażowanym w program nauczycielom dyplomy „Pedagoga z Życiem”. Uroczystość uświetniły występy uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni oraz spotkanie z panem Mikołajem Kampertem, który podzielił się swoją refleksją na temat bycia faktycznym dawcą.
Nasze Liceum, promując ideę dawstwa szpiku, również miało zaszczyt znaleźć się w gronie odznaczonych szkół.


(Zdjęcia: FB Kuratorium Oświaty w Gdańsku )

You may also like...